Uczymy od 1999 roku

Wraz z decyzją o utworzeniu gimnazjów zarząd stowarzyszenia In gremio (wtedy działającego pod nazwą Gdyńskie Towarzystwo Przyjaciół Szkół Społecznych) utworzył szkołę gimnazjalną, dającą perspektywę nauki i rozwoju uczniom kończącym naszą szkołę podstawową.

gdynia_promo

W tym budynku zaczynaliśmy naszą historię.

Uroczyste rozpoczęcie pierwszego roku szkolnego odbyło się 1 września 1999 roku w budynku przy ul. Strażackiej 15 w dzielnicy Gdynia Witomino.

Nasze gimnazjum tworzyliśmy w oparciu o wieloletnie doświadczenia kierowania Pierwszą Społeczną Szkołą Podstawową. Wielką rolę w rozwoju placówki odegrał Ośrodek Psychologiczno-Pedagogiczny RAZEM, który pomagał kadrze pedagogicznej w tworzeniu nowoczesnego modelu rozwoju młodzieży.

Decyzją zarządu stowarzyszenia Pierwsze Społeczne Gimnazjum przeniosło na się na ulicę Pomorską 39/41. W tym budynku jesteśmy do dzisiaj.

Od 2013 roku dołączyły do nas zawodniczki klubu piłki nożnej Sztorm Gdynia. Dzięki indywidualnemu podejściu umożliwiamy im zdobywanie wiedzy i umiejętności w korelacji z intensywnym programem treningowym. Po roku naszej współpracy dziewczęta zdobyły tytuł Młodzieżowych Mistrzyń Polski, a ich osiągnięcia zostały docenione przez Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, który podczas odwiedzin Pierwszego Społecznego Gimnazjum wręczył im listy gratulacyjne.

Zmianie uległo również nasze logo

Takie było kiedyś…
logoGim