Uczymy od 1999 roku

Wraz z decyzją o utworzeniu gimnazjów zarząd stowarzyszenia In gremio (wtedy działającego pod nazwą Gdyńskie Towarzystwo Przyjaciół Szkół Społecznych) utworzył szkołę gimnazjalną, dającą perspektywę nauki i rozwoju uczniom kończącym naszą szkołę podstawową.

gdynia_promo

W tym budynku zaczynaliśmy naszą historię.

Uroczyste rozpoczęcie pierwszego roku szkolnego odbyło się 1 września 1999 roku w budynku przy ul. Strażackiej 15 w dzielnicy Gdynia Witomino.

Nasze gimnazjum tworzyliśmy w oparciu o wieloletnie doświadczenia kierowania Pierwszą Społeczną Szkołą Podstawową. Wielką rolę w rozwoju placówki odegrał Ośrodek Psychologiczno-Pedagogiczny RAZEM, który pomagał kadrze pedagogicznej w tworzeniu nowoczesnego modelu rozwoju młodzieży.

Decyzją zarządu stowarzyszenia Pierwsze Społeczne Gimnazjum przeniosło na się na ulicę Pomorską 39/41. W tym budynku jesteśmy do dzisiaj.

Od 2013 roku dołączyły do nas zawodniczki klubu piłki nożnej Sztorm Gdynia. Dzięki indywidualnemu podejściu umożliwiamy im zdobywanie wiedzy i umiejętności w korelacji z intensywnym programem treningowym. Po roku naszej współpracy dziewczęta zdobyły tytuł Młodzieżowych Mistrzyń Polski, a ich osiągnięcia zostały docenione przez Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, który podczas odwiedzin Pierwszego Społecznego Gimnazjum wręczył im listy gratulacyjne.

Zmianie uległo również nasze logo

Takie było kiedyś…
logoGim

…a takie jest teraz
LogoGimnazjum2-kopia-retina