We wtorek 14 kwietnia uczniowie klasy 1 i 2 gimnazjum wzięli udział warsztatach edukacyjnych w Fokarium w Helu.

W trakcie zajęć poznali świat roślin  i zwierząt Morza Bałtyckiego i dowiedzieli się, jakie gatunki fok zamieszkują Bałtyk, ich dzieje historyczne i znaczenie użytkowe. Z prowadzącymi rozmawiali również o zagrożeniach, jakie czyhają na foki i możliwych metodach ochrony tych sympatycznych ssaków. Tematem zajęć były też ekologiczne problemy naszego morza, przyczyny degradacji siedlisk i gatunków ich mieszkańców, w tym przede wszystkim fok. Uczniowie uczestniczyli również w karmieniu fok. Ostatnim punktem naszej wizyty w Helu był Dom Morświna – muzeum muzeum dedykowane bałtyckim morświnom. Zapraszamy do obejrzenia galerii.